Gönderinizin zamanında varması için en kolay yolu öğrenin, ULAK’ı keşfedin.

 

ULAK nedir?

ULAK, kullanıcıların gönderilerini hızlıca ulaştırmalarını sağlayan bir mobil kurye uygulamasıdır.

 

Nasıl edinebilirim?

ULAK, iOS cihazlar için App Store, Android cihazlar için Google Play Store aracılığıyla indirilebilir.

 

Nasıl kullanılır?

Telefonunuzun menüsünde ULAK simgesini dokunarak uygulamayı başlatın.

 

Sizi ilk karşılayacak sayfa şehir seçimi, nereden, nereye seçeneklerini içeren ve kurye fıyatını gösteren bir sayfa olacaktır.

 

İli seçtikten sonra altta semt listesi görünecektir. Semti seçtikten sonra gönderinin gideceği semti seçmeniz gerekmektedir.

 

Semt seçimlerinin ardından gönderinin ortalama olarak fiyatı görüntülenecektir. Örnekte ise Kuyubaşı semtinden Levent semtine gönderi yer almaktadır.

 

Kuryeyi çağır butonuna tıkladığınızda giriş ve kayıt olma sayfasına yönlendirileceksiniz. Kayıt ol sayfasında adınız, soyadınız, telefon numaranız, e posta adresiniz ve şifrenizi doldurduktan sonra onaylatarak kayıt olabilirsiniz.

 

Üye kaydınızı oluşturduktan sonra bilgilerinizi güncellemek isterseniz sağ üstteki menüden Hesabım linkine tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu linkte hesabınızla ilgili istatistikleri de bulabilirsiniz.

 

Giriş yaptıktan sonraki ekranda gönderinizle ilgili bilgileri girmeniz gereken bir form karşınıza çıkacaktır. Burada doldurmanız gereken bilgiler gönderinizin ağırlığını, içeriğini ve kurye ve alıcıya olan notlarınızı içermektedir. ULAK, size özel bir kurye olduğundan kuryeye notlar bölümünde ihtiyacınız olan şeyleri de belirtebilirsiniz. Örneğin: bebeğiniz için tercih ettiğiniz bir markanın bezini kuryeden gelirken satın almasını isteyebilirsiniz.

 

Ardından, paketinizin büyüklüğünü ve ödeme şeklini seçmeniz gerekmektedir. Ödeme seçeneği olarak nakit ödeme, alıcının nakit ödemesi ya da kredi kartı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

Kurye Tipi

ULAK’ta üç farklı kurye tipi bulunmaktadır. Standart kurye 120 – 180 dakika arasında, ekspres kurye 60 – 90 dakika arasında, VIP kurye 30 – 60 dakika arasında, gece kurye ise saat 18:00’den sonra gönderinizi adresinizden teslim alıp ulaştırmaktadır.

 

Kurye tipi seçiminin ardından kurye hareketini seçebileceğiniz bir seçenek karşınıza çıkacaktır. Tek yön, kuryenin sizden gönderiyi alıp karşı tarafa iletmesidir. Gidiş dönüş ise kuryenin gönderinizi ilettikten sonra tarafınıza geri dönmesini sağlar. Gönderdiğiniz kişinin de size bir şey göndermesi gerekiyorsa bu seçeneği kullanabilirsiniz.

 

Kurye hareketini de seçtikten sonra gönderici bilgilerini doldurmanız ve adres seçimi yapmanız gereken sayfa karşınıza gelecektir.

 

Gönderici bilgilerini doldurduktan sonra alt tarafta yer alan yeni adres ekle linki kullanılarak yeni adres ekleyebilirsiniz.

 

Tam adresi ve haritada konumu işaretlemeniz gerekmektedir. Haritada görünen kırmızı imleci sürükleyerek tam adresinize bırakabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise haritada sadece iki parmağınızı kullanarak gezinebilirsiniz. İki parmağınızı aynı anda sürükleyerek haritada dolaşabilirsiniz. Parmak hareketleriniz ile haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

 

Adres ekleme işleminin ardından alıcı bilgileri girmeniz gereken bir ekrana yönlendirileceksiniz. Alıcı bilgileri ekranını doldurup aynı şekilde adres bilgilerini doldurduktan sonra karşınıza onay ekranı gelecektir.

 

 

Onay ekranında bilgilerinizi kontrol edip onaylayın, ve gönderinizin hızlıca ulaşmasının tadını çıkarın.