Kurye ve kargo gönderilerinde müşteriler için en önemli konulardan biri de teslimattır. Paketinizin hangi tarihte, saat kaçta, nerede olduğunu bilmek, firmaya güven duymanızı sağlar; bu da aynı firmayı tekrar tercih etmenizi. Dolayısıyla firmalar da artık bu sistemler üzerine yoğunlaşıyor.

Şirkete gelen kurye veya kargo görevlisine paketinizi teslim ettiniz. Sizin için elbette önemli bir paket ve başına bir şey gelme ihtimalini dahi düşünmek istemiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şirketi iyice tanımak ve gönderinizi adım adım takip etmek olacaktır.

Gün içi kurye hizmeti bilgilendirme
Gönderici ve alıcı için kurye hizmetinde en önemli konuların başında bilgilendirme gelir. Özellikle gönderici, paketini teslim ettiği andan itibaren hangi saatte nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini bilmek, bilgilendirilmek ister. Bunun için ilk andan itibaren SMS, web sitesinden konşimento numarası ile kontrol veya telefonla bilgilendirilmek faydası olan yöntemler arasındadır.

SMS veya telefon ile bilgilendirilen müşteri, kendisi ve gönderisine özen gösterildiğini, takip edildiğini ve profesyonel bir ekip ile çalıştığını düşünecektir. Bu da tekrar aynı firma ile çalışmak için şimdiden hazır olduğunun bir göstergesidir.

Web sitesi hizmeti sunan firmalar
Çoğu şirket artık internet üzerinden kontrol edilebilen kurye ve kargo gönderim sistemleri kullanıyor. Müşteriyi her an bilgilendirme imkânına sahip bu sistemler sayesinde 7 gün 24 saat paketinizi kontrol edebiliyorsunuz; üstelik ücretsiz. Çağrı merkezine bağlanmaya gerek olmadan, herhangi bir şubeye gitmek gerekmeden aldığını bu bilgi sayesinde, içiniz rahat bir şekilde paketinizin ulaşmasını bekliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gerekenler ise belli. Paketinizi teslim ettiğiniz sırada size verilen bir gönderi takip numarası var. Bu numara firmadan firmaya farklılık gösterebileceği gibi, hızlı kurye için farklı, kargo için farklı olabilir. Bu numara ile firmanın mobil uygulaması veya web sitesine giriyor, gönderi takip bölümünü buluyorsunuz. Bu bölüme elinizde bulunan gönderi takip numarası veya konşimento numarasını girdikten sonra gönderinizin son durumunu öğreniyorsunuz.

Paketiniz aktarım merkezinde mi bekliyor, teslim edilmek üzere mi; yoksa teslim edilmiş mi? Tüm detayları, saatleri ile birlikte inceleyebiliyorsunuz. İşte bu kadar basit!